Babamama Kids Blog – "Çocuk" etiketlendi


Babamama Kids Blog — Çocuk

Yeni Anneler İçin Süt Arttırma ve Sağlıklı Kilo Verme Tavsiyeleri

tarihinde Nayif Burak Kurt tarafından gönderildi

Sağlıklı şekilde kilo verirken aynı zamanda sütünüzü arttırmak ister misiniz?

9 ay 10 günlük süreç sona erdi ve bebeğinizi kucağınıza aldınız. Ne yapmanız gerektiği konusunda her kafadan bir ses çıktığı için bilgileri filtrelemekte, doğru olanları yapmakta fayda var. Bu süreçte kulaktan dolma bilgilerle değil bilimsel araştırmalara dayanarak devam etmeniz hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için önem arz etmektedir. Hem kilo vermenizi hem de sağlıkla sütünüzü arttırmanın yollarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Şekerden uzak durun, bol su için!

Bilinenin aksine şekerli gıdalar sütünüzü arttırmaz. Doğumdan aldığınız kiloları korumanıza hatta üzerine yeni kilolar eklemenize neden olur. Mucizevi olan yaşam kaynağımız su, sizin en büyük yardımcınız olacak. Bu dönemde bol su tüketmenizi öneriyoruz. Ne kadar su içerseniz o kadar çok sütünüzün artıcağına emin olabilirsiniz. Günde 2 litrenin altına kesinlikle düşmemeniz gerekmektedir. Elinizden geldikçe ambalajlı ürünlerden uzak durun. Doğal ve lezzetli olan bir sürü seçeceğiniz var. Gıda olarak bol yeşillik tüketebilirsiniz. Kendinize hazırlanması kolay ve lezzetli salatalar yapabilirsiniz. Koyu yeşil yapraklı sebzelerle kendinize yemekler yapabilirsiniz. 

Devamını okuyun →


Yeni Doğum Yapan ve Yapacak Olan Anneler Hakkında Her Şey

tarihinde Nayif Burak Kurt tarafından gönderildi

Yeni doğum yapan ya da yapacak olan annelerimizi neler bekliyor? Yenidoğan sarılığı nedir? Yenidoğan sağlığı nasıl geçer? Yeni doğum yapan annelerimizin fiziksel ve psikolojik süreçleri nelerdir? Yeni doğan bebeğinizin ilk 4 haftada ki süreçleri nelerdir? Bebeğimin gaz sancısı nasıl geçer? Bebeğimin gaz sancısını geçirmek için neler yapabilirim?  Yenidoğan bebek kaç saat uyur?

 

Ve daha bir çok sorunuza yanıtı, yazımızda bulabilirsiniz.. 

Devamını okuyun →